Menu

Kosmetyka Estetyczna - Kwas Hialuronowy

Kosmetyka Estetyczna - Kwas Hialuronowy

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w skórze. Jest podstawowym składnikiem skóry, który umożliwia utrzymywanie wody w tkankach.

 

Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość i jakość kwasu hialuronowego, co prowadzi do zwiotczenia skóry. Skóra robi się wysuszona, pojawiają się delikatne linie, a potem głębokie zmarszczki. Policzki i wargi tracą swoją objętość.

 

Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego który nawilża, nadaje sprężystości i objętości można zatrzymać czas, wygładzić zmarszczki, modelując wargi powiększyć je i ujędrnić a także poprawić kontur twarzy.

 

 

Preparaty kwasu hialurowego są całkowicie wchłaniane, jego cząsteczki nie są wykrywane przez system immunologiczny jako ciała obce dlatego są to niewątpliwie najbardziej bezpieczne preparaty stosowane do korekcji zmarszczek.

 

Ze względu na fakt że kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w tkankach preparat ten nie stwarza ryzyka reakcji alergicznej, nie wymaga wykonania żadnych testów skórnych przed zabiegiem.

 

Efekt jest widoczny natychmiast i utrzymuje się kilka-kilkanaście miesięcy.

 

 

 

Korekcja zmarszczek kwasem hialuronowym

 

Zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w postaci przezroczystego żelu bardzo cienką igłą w miejsce wymagające korekcji. U pacjentów wrażliwych na ból stosujemy znieczulenie miejscowe przed zabiegiem (po nałożeniu kremu należy odczekać ok.30min.)

 

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, które można wykonać w przerwie na lunch, jednak wskazane jest, aby około 3 dni przed zabiegiem nie przyjmować aspiryny, leków przeciwkrzepliwych, przeciwzapalnych a także oraz ograniczyć solarium, saunę oraz intensywny wysiłek fizyczny.

 

Uzyskany efekt utrzymuje się średnio 8-12 miesięcy. Jego trwałość zależy od okolicy poddanej zabiegowi, wieku pacjenta, trybu życia (palenie papierosów, częste i długie przebywanie w saunie, silne nasłonecznienie, także solarium- skraca czas dziania preparatu).

 

Zaletą kwasu hialuronowego jest to, że po jego wchłonięciu się nigdy nie jest gorzej niż przed zabiegiem, a u wielu osób jest lepiej, gdyż uzyskujemy także efekt silnej stymulacji i regeneracji skóry.

 

Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk, niekiedy małe krwiaki (siniaki) które ustępują po kilku dniach i bez problemu można wrócić do swoich codziennych obowiązków (można zatuszować je makijażem) - nie ma konieczności wyłączania się z życia zawodowego , jedynie w wypadku znacznego powiększenia ust zaleca się wykonanie go przed weekendem z uwagi na obrzęk, który przy tym zabiegu jest bardziej widoczny.

 

Bezpośrednio po zabiegu unikamy słońca, solarium, nie chodzimy na saunę, do łaźni parowych, czy do komór zimna. Unikamy dłuższego przebywania w temp. poniżej 0 st. C przez ok.tydzień. Należy pić około 2 litrów wody dziennie

 

Przeciwwskazania do zabiegu

  • niewyrównana cukrzyca
  • tendencje do powstawania bliznowców
  • aktywne zakażenia okolicy zabiegu-trądzik,opryszczka.
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym np. reumatoidalne zapalenie stawów,
  • ciąża i okres karmienia
  • czynna infekcja
  • choroba nowotworowa.

 

W naszym gabinecie stosowane są najbezpieczniejsze i najnowocześniejsze preparaty do wypełnień.

 

Preparaty z linii Princess® powstały przy zastosowaniu rewolucyjnej, chronionej patentem technologii S.M.A.R.T. (Supreme Monophasic and Reticulated Technology). Do syntezy S.M.A.R.T. używany jest wyłącznie czysty i naturalny kwas hialuronowy pochodzący z biofermentacji. W procesie S.M.A.R.T. dzięki zastosowaniu czynnika wiążącego (BDDE) tworzona jest niezwykle gęsta macierz oraz idealnie czysty żel składający się z bardzo długich, mocnych i stabilnych łańcuchów kwasu hialuronowego.

 

Ostatnim etapem procesu S.M.A.R.T. jest usunięcie z żelu cząsteczek tlenu, co gwarantuje stabilność żelu po napełnieniu nim strzykawki, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo zabiegu i pełną nad nim kontrolę. Wypełniacze firmy Croma są jednofazowe, złożone i wiskoelastyczne, co oznacza, że wyróżnia je idealna gładkość oraz bardzo duża elastyczność.

 

Linia produktów Princess® spełnia najwyższe standardy jakości i charakteryzuje się doskonałym profilem bezpieczeństwa, dzięki zastosowaniu unikalnej metody oczyszczania usuwającej resztki czynnika sieciującego poniżej poziomu wykrywalności (< 1 ppm).

 

Tak, to jest bezpieczne.

 

“Bezpieczeństwo przede wszystkim” to nasze motto. Składniki serii Princess gwarantują stuprocentowe bezpieczeństwo: nasze produkty mają najniższą zawartość czynników wiążących krzyżowo wśród produktów dostępnych obecnie na rynku. Dodatkowo dokładamy wszelkich starań, by produkcja spełniała najwyższe standard jakości. Dzięki podwójnej sterylizacji wszystkich produktów i wykorzystaniu oczyszczonego kwasu hialuronowego do syntezy S.M.A.R.T. możemy być pewni, że nasze zabiegi są całkowicie bezpieczne. Nie ma się czego bać! To jest najbezpieczniejszy produkt na rynku. S.M.A.R.T.

 

Princess zdobyła Perłę Dermatologii Estetycznej w kategorii Nowość Roku 2009!

 

To już kolejna Perła przyznana firmie CROMA. Motywuje nas to, aby w przyszłości jeszcze większą uwagę poświęcić  jakości usług oraz produktów, które oferujemy pacjentom. Liczymy, ze w nadchodzącym roku nasz naszyjnik wzbogaci się o kolejna perłę, a marka Princess stanie się Numerem 1 na rynku wypełniaczy w Polsce.

Kontakt

Studio kosmetyczne Allure

Aneta Jurewicz

 

ul. Gałczyńskiego 18/27

Gdańsk-Brzeźno

 

Godziny otwarcia

Pn-pt 9-19

Sobota 9-14 (tylko na zapisy)

 

Istniej możliwość indywidualnego ustalenia terminu po za godzinami pracy salonu.

 

Gdańsk 

 

   

 58 555 11 04

 509 668 110

 

Serdecznie zapraszamy

Studio Allure to miejsce stworzone z sercem  i pasją, dlatego z zaangażowaniem  podchodzimy do każdego klienta, a satysfakcja i zadowolenie naszych Gości jest dla nas priorytetem. Salon otulony zmysłową muzyką, przesiąknięty wonią olejków pomoże Ci  przejść nie tylko metamorfozę , ale z nami odzyskasz  poczucie szczęścia, relaksu i  piękna… . Do pracy wykorzystujemy sprzęt najwyższej jakości, a markowe kosmetyki pozwalają, aby każdy poczuł luksus i elegancję.

Aneta Jurewicz