Menu

Botox - Toksyna Botulinowa

Botox - Toksyna Botulinowa

W naszym salonie wykonasz zabieg z użyciem Toksyny Botulinowej ( Botoxu )

 

Zniwelujemy takie zmarszczki jak :

- lwia zmarszczka

- poprzeczne czoła

- okrężne oka, kurze łapki

 

1. Co to jest Botox?

 Botox to kompleks toksyny botulinowej typu A

 

2. Botox - na co działa ?

 Botox zaburza przewodnictwo nerwowo-mieśniowe, co objawia się spłyceniem lub całkowitym wyeliminowanem zmarszczek mimicznych na czole, wokół oczu (tzw. kurzych łapek), między brwiami (tzw. lwia zmarszczka).

 

3. Jak długo utrzymują się efekty ?

 Czas utrzymywania się efektu zabiegu z użyciem Botoxu jest różny, zależy m. in. od ilości podanego leku, zamierzonych efektów, trybu życia pacjenta i jego indywidualnych predyspozycji. Co ciekawe, im dłużej będziemy poddawać się zabiegom z użyciem Botoxu, tym rzadziej trzeba będzie je wykonywać – mówić wprost, nasz mózg “odzwyczaja” się od używania określonych mięśni mimicznych.

 

4. Jak często można robić botox?

 Pełny zabieg można wykonać w tej samej okolicy nie częściej niż co 3 miesiące.

 

5. Czy efekty stosowania botoxu są odwracalne ?

 

Jak najbardziej, jednak nie ma specyficznej odtrutki na Botox – czas działa na naszą korzyść, w zależności od okolicy poddanej zabiegowi, idywidualnych predyspozycji pacjenta oraz ilości zużytego Botoxu, efekt utrzymuje się 3-6 miesięcy. Jeśli zdarzą się działania niepożądane, które najczęściej wynikają z migracji niewielkich ilości leku poza obszar zabiegowy, zazwyczaj ustępują w ciągu 2-6 tygodni.

 

6. Czy to prawda, że jeśli przestaniemy używać botoxu, to zmarszczki się pogłębią  ?

 Absolutnie nie. Przez okres działania toksyny zmarszczki nie będą się pogłębiać ani tworzyć nowe (oczywiście tam, gdzie lek został podany). Jeśli pacjentka zdecyduje, że nie chce kolejnego zabiegu, jej skóra, mimika powrócą do stanu sprzed pierwszego podania toksyny botulinowej.

 

7. Czy zabieg z użyciem botoxu jest bolesny ?

 Nie, większość zabiegów, jak podanie Botoxu w okolicy 1/3 górnej twarzy, nie wymaga znieczulenia. 

 

8. Jakie są przeciwskazania do botoxu ?

Specyficzne dla toksyny botulinowej są przeciwwskazania neurologiczne, czyli miastenia i zespół Lamberta-Eatona, wszelkie zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego oraz nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu, które jednak występują bardzo rzadko.

Przeciwwskazaniem jest także terapia niektórymi lekami oraz okres 2 tygodni od jej zakończenia ( dotyczy to wielu antybiotyków, przede wszystkim aminoglikozydowych, np. genatymycyny, a także leków rozkurczowych).

Pozostałe przeciwwskazania są dokładnie takie same, jak do wszystkich zabiegów z zakresu medycny estetycznej, czyli jakakolwiek infekcja (zarówno ogólnoustrojowa, jak i w miejscu planowanych iniekcji), ciąża, okres karmienia piersią, zaostrzenia choroby przewlekłej, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, źle kontrolowana cukrzyca, choroby nowotworowe itp.

 

Cena: 

1 obszar - 390 zł

2 obszary - 590 zł

3 obszary - 790z zł

Kontakt

Studio kosmetyczne Allure

Aneta Jurewicz

 

ul. Gałczyńskiego 18/27

Gdańsk-Brzeźno

 

Godziny otwarcia

Pn-pt 9-19

Sobota 9-14 (tylko na zapisy)

 

Istniej możliwość indywidualnego ustalenia terminu po za godzinami pracy salonu.

 

Gdańsk 

 

   

 58 555 11 04

 509 668 110

 

Serdecznie zapraszamy

Studio Allure to miejsce stworzone z sercem  i pasją, dlatego z zaangażowaniem  podchodzimy do każdego klienta, a satysfakcja i zadowolenie naszych Gości jest dla nas priorytetem. Salon otulony zmysłową muzyką, przesiąknięty wonią olejków pomoże Ci  przejść nie tylko metamorfozę , ale z nami odzyskasz  poczucie szczęścia, relaksu i  piękna… . Do pracy wykorzystujemy sprzęt najwyższej jakości, a markowe kosmetyki pozwalają, aby każdy poczuł luksus i elegancję.

Aneta Jurewicz